top of page
Místní akce

 

V Codroy Valley se můžete zúčastnit jak jednorázových tak ročně se opakujících akcí a aktivit. Šipky, kulečník, karaoke, improvizované show, tancování a další patří mezi často opakované akce mezi 15 komunitami. V místním komunitním centru se každý středeční večer v létě můžete zúčastnit improvizované akce “open mic”.

Codroy Valley Folk Festival je zábavná událost pro celou rodinu. Pořádána je vždy na přlomu července a srpna. Kromě spousty hudebních vystoupeních si můžete užít spoustu dalších volnočasových aktivit za každého počasí.

Feather & Folk Nature Festival je festival zaměřený na pozorování ptactva, poslouchání muziky a objevování přírody. Pořádán ja každý rok na začátku června.

Codroy Valley Winter Carnival je týdenní festival pořádán každý únor. Zúčastnit se mnoha indoorových i outdoorových aktivit se můžou zájemci všech věkových kategorií. 

tuto knihu je možné si prohlédnout a vypůjčit u náš na hostelu

Provinční park Codroy Valley

 

Nedaleko od hostelu se nachází provinční park Codroy Valley. Dostanete se tam jednoduše autem a nebo také krátkou jízdou na kole. Je to oblíbené místo pro plavání, opalování, pozorování ptactva nebo sbírání mušlí na krásné písečné pláži Searston Beach. nebo se také můžete vydat na Point Rosee. Toto místo je považováno za druhé místo (hned po L’Anse aux Meadows), kde se v minulosti usadili první evropští Seveřané v Severní Americe.

Turistika

V okolí hostelu je mnoho možností kam se vydat na kratší i delší turistické výety. Jedna z nejoblíbenějších je Starlite Trail, která je součástí International Appalachian Trail. Ta vás dovede na vrchol pohoří Long Range Mountains, z kterého si užijete výhledy jak do údolí, tak na jezero Campbell Lake. V případě hezkého počasí se dá v jezeře zchladit koupáním. Pokud hledáte jednodušší vycházky v údolí, neměli byste vynechat stezku Wetland Trail. Jedná se o 2 kilometry dlouhou stezku v okolí Doyles a začíná naproti Codroy Valley Wetland Interpretation Centre. Spoustu dalších stezek si můžete užít asi hodinu jízdy autem od hostelu - krátké i delší stezky kolem pobřeží v okolí Port aux Basques, Harvey Trail v Isle aux Morts nebo stezky v porivnčním parku J.T. Cheeseman. V okolí všech stezek je možné spatřit také divokou zvěř.

Vodní sporty

Codroy Valley je skvělé místo pokud chcete svoji dovolenou a nebo alespoň její část věnovat vodním sportům. Kajakování, paddle-boarding, kanoistika, jízda na plachetnici, surfování nebo plavání jsou v této oblasti velmi populární. V našem hostelu nabízíme k půjčení za menší poplatek dva klasické kajaky a jeden dvoukajak (včetně záchranných vest). Nasednout můžete přímo u hostelu a prozkoumat oblast po řece Little Codroy. Dopádlovat můžete až k oceánu a nebo si jen užít krásné výhledy na hory. 

 

Několik minut chůze od hostelu se nachází Murray’s Beach - skvělé místo pro koupání, opalování, užívání si výhledů na hory a klidu údolí. Bert Bark Inn je opravdu pár kroků od této pláže.

 

Pláž Cape Ray je jedno z nejoblíbenějších míst surfařů v okolí. Proto si nezapomeňte přivést svůj surf a jen čekat na tu správnou vlnu!

kajakování at Bert Bark Inn
kulík na pláži Searston Beach
Pozorování ptactva

 

V Codroy Valley se vyskytují nejromanitější druhy ptactva. Ne nadarmo je toto místo nejoblíbenějším místem k pozorování ptactva na Newfoundlandu. Ohrožený druh kulíka se v těchto místech objevuje velmi často. Rády vám na hostelu doporučíme místa, která jsou dobrá na pozorování ptactva. Zúčastnit se také můžete festivalu Feather & Folk Nature Festival, který se koná vždy na začátku června. Mnoho místních i turistů se tohoto festivalu zúčastňují, aby se společně dozvěděli více o ptactvu, poslechli si místní hudbu, prohlédli si umění od místních umělců nebo podnikli několik turistických výletů.

Rybaření a chytání lososů

V naší oblasti se nachází několik světově známých míst, kde se dají chytat divocí lososi. Pokud vás toto téma zajímá, kontakujte prosím  Department of Fisheries and Oceans pro více informací a také pro obdržení licence k rybaření. V místních vodách můžete dále běžně chytit pstruhy.

Zimní sporty

 

Na rozdíl od mnoha míst na Newfoundlandu, v Codroy Valley můžete během zimy podniknout spoustu věcí. Vydejte se prozkoumat okolí z jiné perspektivy ať už na sněžnicích, sněžném skůtru nebo běžkách. Nedaleko se nachází i zimní střediska pro lyžování. Pokud jste nikdy nerybařili v zimě a nebo nepostavili iglů, tak právě u nás se vám tato možnost naskytuje.

Ostatní aktivity

Nedaleko od hostelu se nachází golfové hřiště  St. Andrew's Na Creige Golf Course. Dále se můžete vydat k majáku Cape Anguille Lighthouse nebo do přírodovědeckého muzea  Grand Codroy Wildlife Museum. Mezi další oblíbené aktivity mezi místními i turisty je sbírání nejrůznějších bobulí a lesních plodů, květin, houbaření, cyklistika, jízda na čtyřkolkách nebo sněžných skútrech, pozorování velryb a divoké zvěře, fotografování, nakupování v místních obchůdcích a mnoho dalších.

Destinace v okolí

 

Města Port aux Basques, Cape Ray, Rose Blanche, Stephenville, Port au Port Peninsula, Corner Brook, letiště Deer Lake nebo Národní park Gros Morne jsou místa, která jsou od hostelu vzdálená přibližně jednu hodinu jízdy autem.

bottom of page