top of page

O NÁS A NAŠE PLÁNY DO BUDOUCNA

Nápad vytvořit eko-hostel vznikl, když jsme ještě stále žily v St. John’s a snily jsme o zdravějším způsobu života v co největší blízkosti přírodě. Poté jsme objevily perfektní stavení přímo uprostřed nádherné oblasti Codroy Valley, která historicky stála za vývojem zemědělství na Newfoundlandu. Náš sen se tedy mohl stát skutečností.

Pěstování organických surovin v souladu s udržitelným rozvojem bychom chtěly šířit jak mezi místními obyvateli, tak mezi naše návštěvníky hostelu. Věříme totiž, že právě to může pomoci lidskému zdraví a životnímu prostředí. Také jsme si uvědomily, že díky propojení těchto ekologických aktivit, další zábavy a cenové dostupnosti, budeme schopné přivítat mnohem více návštěvníků a cestovatelů do tohoto krásného, avšak tolik přehlíženého koutu světa. Právě proto je naší vizí vybudovat eko-hostel, který nebude sloužit jen jako krátká zastávka po jízdě trajektem. Chceme vytvořit místo, o kterém si cestovatelé budou vyprávět, plánovat si sem své cesty a budou se k nám rádi vracet. Naším hnacím motorem je, abychom ostatní inspirovaly k budování a opatrování veselého, šťastného a zdravějšího světa.

 

Zaměřujeme se hlavně na ekologii, udržitelnost a zábavné venkovní aktivity. Naše plány do budoucna zahrnují například i sprchu, která bude využívat dešťovou vodu a ohřívat ji solární energií. Místem pro relaxaci nejen pro nás, ale i hosty je naše organická zahrada a skleník. Dále plánujeme pěstovat slepice, abychom hostům mohly nabídnout vždy čerstvá a šťastná vejce (která si sami budou moci od slepiček nasbírat). V naší domácnosti se snažíme využívat takové prostředky, které ctí udržitelnost a etické hodnoty. Proto jednoúčelové a masivně vyráběné produkty a prostředky u nás najdete maximálně jen zřídka. Dále se snažíme snižovat využití elektrické energie a na místo toho podněcujeme k aktivitám, které právě tuto energii nepotřebují - čtení, turistika, pozorování ptactva a přírody, hry, táboření, trávení volného večera u ohně a nebo rukodělné a řemeslné činnosti. V našem hostelu je také možné si vypůjčit kajaky (dva klasické a jeden dvoukajak) a prozkoumávat okolní vody přímo od hostelu. V současné době pracujeme na vytvoření solárního systému a dalších možnostech, jak využít altervnativní získávání energie jako například spotřebiče poháněné jízdou na kole.

 

Nedílnou součástí našeho celého projektu je i vytvoření příjemné a přátelské atmosféry jak pro turisty, tak pro místní. Dvoupodlažní stodolu nyní přebudováváme na promítací sál a salónek. Tento prostor chceme využít také pro každodenní ranní meditace. V hostelu také najdete bohatou knihovnu, kde si je možné knížky vypůjčit případně po předchozí domluvě vyměnit za jiné. Sdílená kuchyň pro hosty, stolní hry, společné vnitřní a venkovní prostory jako zahradní terasa nebo několik ohnišť už jen doplňují celkové zázemí našeho hostelu. Naše hosty informujeme o komunitních akcích jako jsou festivaly nebo taneční programy. V budoucnu bychom rády v našem hostelu pořádaly různé přednášky a workshopy na téma udržitelnosti a ekologie, založily galerii s uměním od místních umělců a tvůrců a v neposlední řadě také festivaly zabývající se zdravým životním stylem a vše s tím spojené.

    bottom of page